UPS یک شرکت حمل با تاریخی عجیب و آموزنده

UPS یک شرکت حمل مدارک و بسته با گستره عملیاتی در سراسر جهان است طوری که کامیونهای قهوه ای سوخته آن در شهرهای بسیاری به یک منظره آشنا تبدیل شده اند و ذفاتر اصلی شرکت در شهر Sandy Springs در ایالت جورجیا واقع شده است.

یک شرکت حمل متولد می شود

ردیابی تاریخ UPS به سال 1907 بازمی گردد ، زمانی که یک شرکت حمل بنام پیام رسان آمریکا درشهرسیاتل توسط جوان 19 ساله ای بنام James E. Casey  و نوجوان دیگری بنام Claude Ryan راه اندازی شد.آنها بابت سرمایه اولیه 100 دلار قرض کردند و مغازه ای را در یک انبار که زیر میخانه عموی Ryan قرارداشت باز کردند.اولین کارکنان آنها با پای پیاده و یا با دوچرخه محموله ها را به دست گیرندگان می رساندند.دو جوان این داستان دومین دفتر را در سال 1912 افتتاح کردند و سال بعد شرکت حمل خود را با یک رقیب ادغام کردند.کمی بعد آنها اولین کامیون توزیع خود را که یک مدل اصلاح شده از سری T فورد بود خریدند.دراین زمان موسسان تصمیم گرفتند تا تمرکز خود را روی توزیع بار و بسته  فروشگاهها بگذارند و نام خود را به بسته رسان بازرگانان تغییر دادند.در سال 1916 شخصی بنام Charles Soderstrom استخدام شد. ایده رنگ کردن کامیونها به قهوه  ای سوخته به عنوان رنگی که دوده و چرک را استتار می کند ایده او بود.

شرکت حمل در مسیر رشد

Ryan در سال 1917 و خیلی زود از شرکت حمل تازه تاسیس خود جدا شد و دو سال بعد Casey  کسب و کار خود را به خارج از سیاتل توسعه داد و دفاتری را در شهراوکلاهوما از ایالت کالیفرنیا باز کرد.اوکلاهوما جایی بود که شرکت برای اولین بار از نام UPS استفاده کرد و پس از آن در سال 1922 این نام در لوس آنجلس استفاده شد.در سال 1925 کل شرکت به نام UPS شناخته می شد و تا پایان آن دهه UPS در سراسر ساحل غربی فعالیت می کرد

شرکت حمل UPS

در سال 1930 ، UPS دفاتر اصلی خود را به شهر نیویورک منتقل کرد و توسعه مداوم آن از این شهر آغاز شد. در سالهای 1950 شرکت با یک چالش جدی روبرو شد و نیاز به توزیع بار فروشگاهها کاهش یافته بود چراکه مشتریان به صورت روزافزون برای حمل خریدهایشان از اتومبیلهای خود استفاده می کردند.به این چالش را شرکت در سال 1953 حل کرد و شروع به بسط و گسترش سرویس حمل متعارف و معمول خود کرد که از دهه 1920 در جنوب کالیفرنیا ارائه می کرد. با قبول حمل بسته از عموم مردم UPS رسما با شرکت پست ایالات متحده ( امروزه به نام خدمات پستی ایالات متحده می شناسیم ) به رقابت پرداخت.تا سال 1975 ، UPS موانع نظارتی و قانونی را برای فعالیت در همه 48 ایالت پشت سر گذارد.در همان سال دفاتر اصلی شرکت به شهر گرینویچ در ایالت کنکتیکت منتقل شدند و با توسعه فعالیت به کانادا شرکت شکل بین المللی به خود گرفت و در طول 4 دهه بعد UPS به افزایش حضور جهانی خود ادامه داد و در بیش از 200 کشور و قلمرو خدمات ارائه کرد. 

شرکت حمل UPS بزرگترینِ صنعت خود می شود

از دیگر وقایع مهم در تاریخ شرکت از سرگیری خدمات حمل هوایی در سال 1953 بود که قبلا در سال 1929 به طور محدود انجام می شد.با ورود شرکت به خدمات تحویل 24 ساعته ، شرکت در سال 1988، خطوط هوایی UPS را راه اندازی کرد.خطوط هوایی UPS از یک هاب اصلی جهانی در شهر لوئیس ویل در ایالت کنتاکی اداره می شد و تا اوایل قرن 21 ناوگان آن متشکل از بیش از 200 جت بود.در سال 1991 دفاتر اصلی UPS دوباره به Sandy Springs که  منطقه ای در حومه شهر آتلانتا مرکز ایالت جورجیا است نقل مکان کردند.در سال 2001 ، UPS وقتی که شرکت Mail Boxes Etc را خرید وارد حوزه بازارهای خرده فروشی شد و نام فروشگاه UPS را بر آن گذاشت. فروشگاه UPS به افراد یا کسب و کارهای کوچک خدماتی از قبیل صندوق پستی ، حمل و نقل و خدمات دفتری ارائه می دهد.    

Casey  که بنیانگذار UPS بود تا زمان مرگش در سال 1983 در مدیریت UPS فعالیت میکرد.او ، خانواده اش ، دیگر مدیران اجرایی UPS و خانواده های آنان تا سال 1999 که سهام UPS به صورت عمومی عرضه شد سهامداران عمده شرکت بودند.     

  

شرکت حمل هایپربار

ما در هایپر بار چشم اندازی مانند شرکت حمل UPS را برای خود تجسم نموده ایم و امیدواریم با حمایت و اعتماد کاربران و مشتریان بتوانیم یک نظام حمل بار منطبق بر استانداردهای روز و در شان هموطنان عزیز را خلق نماییم. مشتریان محترم می توانند جهت حمل بار خود به مقصد فروشگاههای زنجیره ای از این سایت و این صفحه اقدام نمایند.همچنین کسانی که مقصد بار آنها فروشگاههای زنجیره ای نیست می توانند از طریق این سایت از خدمات فراگیر ، مناسب و متنوع ما استفاده نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top